Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Benoit Paire: „Nienawidzę Wimbledonu!”

Benoit Paire: „Nienawidzę Wimbledonu!”

Post by relatedRelated post

Benoit Paire: „Nienawidzę Wimbledonu!”

Koszmarny sezon Benoita Paire

Obecny sezon jest jednym z najgorszych w karierze 25-letniego Francuza. W tym roku wygrał zaledwie 6 z rozegranych 16 spotkań i aż pięciokrotnie odpadał po pierwszym meczu. Benoit Paire od ponad dwóch lat był tenisistą pierwszej pięćdziesiątki rankingu, a jeszcze w połowie maja był sklasyfikowany na 35.pozycji. Jeszcze w tym roku osiągnął trzecią rundę w Melbourne. W Roland Garros odpadł w drugiej rundzie, natomiast na kortach trawiastych nie wygrał żadnego spotkania. Spadł na 71. miejsce na światowych listach. W czwartym występie na Wimbledonie Francuz uległ Czechowi, Lukasowi Rosolowi 3:6 6:3 6:7 4:6.
Benoit Paire – Wimbledon/ źródło – sport24.lefigaro.fr

Benoit Paire – Wimbledon/ źródło – sport24.lefigaro.fr

Szokująca wypowiedź Francuza

Zważywszy na wyniki Paire, jego porażka nie była sensacją. Za szokującą można uznać wypowiedź Francuza po przegranym meczu (źródło: dailymail):

Nie jestem w ogóle smutny, że opuszczam to miejsce. Nie podoba mi się atmosfera turnieju.

Słowa Paire mogą budzić zdziwienie tym bardziej, że większość tenisistów co roku zachwyca się tradycją Wimbledonu i jego niepowtarzalną atmosferą.

Po prostu – nienawidzę Wimbledonu i cieszę się, opuszczając ten turniej jak najszybciej

Benoit Paire, Wimbledon – zimbio picture

Benoit Paire, Wimbledon – zimbio picture

Warto przypomnieć, że wyniki Benoita Paire na Wimbledonie w poprzednich latach nie były złe. Tylko w 2011. roku odpadł w pierwszej rundzie, w dwóch kolejnych latach dotarł do trzeciej rundy. Z punktu widzenia polskich kibiców możemy martwić się o losy Tomasza Bednarka w deblu, ponieważ jego partnerem jest właśnie nienawidzący tego turnieju Francuz. Bednarek z Paire zmierzą się dzisiaj z parą Tursunov/Nedovyesov. Miejmy nadzieję, że Paire będzie musiał się jeszcze trochę pomęczyć z przebywaniem w Londynie i grą na kortach Wimbledonu w deblu z Polakiem.

About