Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Dobry występ Pauli Kani przeciwko Na Li

Dobry występ Pauli Kani przeciwko Na Li

Post by relatedRelated post

Dobry występ Pauli Kani przeciwko Na Li

Po losowaniu drabinki kobiet, Paula Kania musiała mieć nietęgą minę. Po trudnych meczach kwalifikacyjnych (w ostatniej rundzie wygrana z Shelby Rogers po ponad trzygodzinnym pojedynku), debiutującej w turnieju głównym Wielkiego Szlema niespełna 22-letniej Polce przyszło się zmierzyć z vice-liderką światowego rankingu – Na Li. Kania była skazywana na gładką porażkę, a większość zastanawiała się, ile gemów będzie w stanie urwać w meczu ze zwyciężczynią dwóch turniejów wielkoszlemowych (Roland Garros 2011 i Australian Open 2014). Przedstawione w tabeli porównanie osiagnięć obu tenisistek było wręcz miażdżące:

Od początku spotkania Paula Kania nie wyglądała na stremowaną. Na jej twarzy niemal przez cały mecz gościł uśmiech. W końcu to ona nie miała nic do stracenia w tym spotkaniu i nie grała pod presją. Co prawda pierwsze dwie piłki spotkania padły łupem Chinki, ale w kolejnych akcjach Na Li prezentowała się fatalnie i już przy pierwszej okazji została przełamana. Niejednokrotnie wyrzucała piłkę na ponad metrowy aut. Sosnowiczanka starała się to wykorzystać, za wszelką cenę przebijając piłkę w kort rywalki. Nie robiła tego jednak bezmyślnie – starała się zmuszać Na Li do ruchu, umieszczając liczne krosy tuż przy linii bocznej.

Rotowana gra Kani sprawiała Li sporo problemów, choć Chinka z każdym kolejnym gemem prezentowała się coraz lepiej. Ustabilizowała swój tenis, nie popełniała dużej ilości niewymuszonych błędów. W szóstym gemie miała okazję na odrobienie strat, ale wówczas Polka popisała się fantastycznym minięciem. Przy przewadze na wygranie gema Paula skorzystała z challengu, który pokazał, że po uderzeniu Chinki piłka wyszła milimetr za linię końcową, dzięki czemu Polka prowadziła już 4:2.
paula kania wimbledon

Trzy następne gemy pewnie wygrywały serwujące. Gem prawdy nastąpił, kiedy Kania podawała przy stanie 5:4, żeby wygrać seta. Do tej pory imponowała skutecznością w swoich gemach serwisowych. Polka trafiała wówczas blisko 90% pierwszego podania, wygrywając po nim ponad 70% akcji. Przy 15:15 w dziewiątym gemie Kania popełniła podwójny błąd serwisowy. Po chwili Na Li wyrzuciła return i Paula była tylko dwie piłki od seta. Niestety w tym gemie opuściło ją pierwsze podanie. Chinka zdobyła szansę na przełamanie wygrywającym returnem z forehandu, a po chwili zmusiła Kanię do błędu. Straty były odrobione. Od tego momentu z Polki uszło powietrze. Zaczęła popełniać dużo prostych, niewymuszonych błędów, jednoczesnie nie otrzymując od rywalki wielu prezentów. Li pewnie wygrała swój gem serwisowy, a przy podaniu Kani wykorzystała jej błędy i wygrała czwartego gema z rzędu, popisując się przy piłce setowej fantastycznym returnem. W pierwszym secie Paula Kania zanotowała 8 uderzeń kończących i 10 niewymuszonych błędów, a Chinka odpowiednio 16 winnerów i 9 błędów.

About