Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Ernests Gulbis

Ernests Gulbis

Post by relatedRelated post

Znamy zatem już pierwszego ćwierćfinalistę. Czas na drugiego. Początek drabinki ładnie otworzył się Ernestsowi Gulbisowi. Na wstępie będzie miał możliwość rozgrzewki z ulubieńcem komentatorki Eurosportu, Joanny Sakowicz-Kosteckiej, czyli Jurgenem Zoppem. Zapowiada nam się pojedynek bez jakiejkolwiek historii, chyba że Łotysz potraktuje to na tyle treningowo, iż zajmie mu trochę wejście w mecz, tak jak ostatnio w Paryżu z Łukaszem Kubotem. W każdym razie nie przewiduję opcji, iż Gulbis to przegra. W drugiej rundzie trafi najprawdopodobniej na Serhija Stachowskiego. Tak, tego samego, który wygrał z Rogerem w ubiegłej edycji Wimbledonu. Ukrainiec musi wcześniej wyeliminować Carlosa Berlocq, z którym od maja ub.r. wygrał trzykrotnie (dwa razy na ziemi i raz na hardzie). Serhij ma szansę na pokonanie Argentyńczyka trzeci raz w tym roku. O pokonanie Gulbisa będzie natomiast bardzo ciężko. Rywalizował już z nim pięć razy (wszystkie na nawierzchni twardej) i wygrał tylko raz, po trzech setach w Dubaju. Ernests, rozstawiony w tej edycji z dwunastką, będzie chciał przynajmniej wyrównać swój najlepszy wynik z Londynu, czyli trzecią rundę z ostatniego roku. Ma na to fantastyczną okazję.

Niewykluczone, że Łotysz nawet ten rekord poprawi. W trzeciej rundzie najprawdopodobniej spotka się z kimś z trójki dwójki Jeremy Chardy/Marinko Matosević/Fernando Verdasco. Australijczyk niedawno cieszył się ze swojego pierwszego zwycięstwa w turnieju wielkoszlemowym, a teraz wraca do rzeczywistości. Miał pecha w losowaniu. Nieźle wyglądał w turniejach poprzedzających Wimbledon. Doszedł do ćwierćfinału w Queen’s, gdzie po drodze odprawił m.in. Marina Cilicia i Jo-Wilfrieda Tsongę. Zatrzymał go dopiero Stan The Man. Marinko trafił na Verdasco, który może nie jest w najwyższej formie, ale to ubiegłoroczny ćwierćfinalista (przegrał z późniejszym zwycięzcą całego turnieju). Nando zmierzy się w drugiej rundzie z Francuzem i tutaj ciekawostka: tenisiści spotkali się do tej pory dwukrotnie i dwa razy wygrywał Chardy! Oba pojedynki miały miejsce jednak kawał czasu temu, bo w 2010 roku. Jak będzie teraz? Jeremy ma spore szanse i nie zdziwiłbym się, jeśli to on awansuje do trzeciej rundy. Jednak wydaje mi się, że decydujące będzie tutaj doświadczenie zebrane w Wielkich Szlemach. Hiszpan ma 84-44, a jego rywal 29-25. Z drugiej strony Chardy ma w pięciu-setówkach 7-2, a Fernando 17-16, a niewykluczone, że tu właśnie będzie potrzeba rozstrzygnięcia zwycięzcy w piątym secie. Bardzo ważną kwestią jest również bilans w spotkaniach na trawie (11-14 Francuza i 36-23 Verdasco) i m.in. dlatego stawiam jednak na Hiszpana.
Fot. Dan Kitwood/Getty Images Europe

Fot. Dan Kitwood/Getty Images Europe

Pojedynek trzeciej rundy pomiędzy Verdasco a Gulbisem będzie szansą rewanżu za poprzednią edycję Wimbledonu. Wtedy to Ernests przegrał w trzech setach po niecałych dwóch godzinach. W bezpośredniej rywalizacji między tymi tenisistami jest 4-1 na korzyść Hiszpana, lecz upatruję w Łotyszu w tym wypadku faworyta. Po świetnym występie w Paryżu Ernests wydaje mi się, że pójdzie za ciosem. Jego dyspozycja jest zagadką. Z jedynego turnieju na tej nawierzchni, jaki rozegrał przed Wimbledonem, odpadł już w pierwszej rundzie po porażce z… Kenny De Schepperem. Ponadto w pokazówce w Stoke Park pokarał Fabio Fogniniego i Milosa Raonicia (zgadza się, nie ma co ekscytować się formą w meczach pokazowych). Ciężko przewidzieć, na co stać w tym turnieju Łotysza.

 

About