„KANGURÓW” NIE WOLNO LEKCEWAŻYĆ

Post by relatedRelated post

nick kyrgios

Nick Kyrgios

Są groźni i waleczni do końca. Może się na ten temat wypowiedzieć Richard Gasquet, który nie wykorzystał prowadzenia 2-0 w setach oraz dziewięciu (!) piłek meczowych i przegrał z Nickiem Kyrgiosem. Lubimy Richiego, ale mamy trochę świeżego powietrza w tourze, bo Nick zagra teraz z Jirim Veselym. Młody Czech pokonał również Francuza (Gaela Monfilsa) i również po pięciosetówce. Zwycięzca zmierzy się z Rafą Nadalem, który ma przeciętnego Kukuszkina w trzeciej rundzie, a po tym, jak wygrał z Rosolem, trudno sobie wyobrazić że da radę przegrać z Kukuszkinem.
ROSÓŁ SIĘ UGOTOWAŁ I ZOSTAŁ ZJEDZONY – SORRY

Lukas Rosol miał swoje szanse. Właściwie – to miał je całkiem realne. Prowadził z przewagą seta i przełamania, i grał naprawdę kapitalnie. Strzelał winnery z każdej pozycji a Hiszpan miał nietęgą minę. Wujek Toni też wyglądał na zaniepokojonego. Ale gdy tylko Czech się rozregulował, Rafa przejął kontrolę nad pojedynkiem. To był w sumie mecz z podtekstem, bo przed turniejem Nadal powiedział, że porażki z Rosolem z powodu kontuzji w ogóle nie uważa jako porażkę. A Rosol z kolei we wspomnieniach tamtego meczu wspominał o nieładnych zachowaniach mistrza, który próbował wywrzeć presję mentalną na pretendencie. „Bił mnie barkiem podczas zmiany stron. To było wręcz śmieszne” – mówił Czech. A teraz sam próbował podobnych sztuczek (przewrócenie Rafie buteleczki).

MASZA ROZWAŻA ŚLUB

Z kibicami piłki nożnej. Ale chyba musiałaby poślubić czterech?

Inna Rosjanka, Wiera Zwonariowa, wygrała dość niespodziewanie z Donną Vekić. Po mękach brytyjską słabą zawodniczką dawna finalistka z Londynu odnalazła w sobie na tyle wiary i energii żeby pokonać dobrze czującą się na trawie Chorwatkę: 6-4 6-4. W takim razie wygląda na to, że ma również szanse z inną młodą zawodniczką: Kazaszką Zariną Diyas. Tenisistka z Kazachstanu momentami zagrała bardzo ładnie i skutecznie, i wyeliminowała w trzech setach Carlę Suarez-Navarro. To jedno z jej lepszych osiągnięć, choć przypomnijmy, że przed serią kontuzji i słabiutkiej formy pokonała również Jelenę Janković.