Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Ofensywa młodych w Stanford i Waszyngtonie

Ofensywa młodych w Stanford i Waszyngtonie

Post by relatedRelated post

Ofensywa młodych w Stanford i Waszyngtonie

Największe gwiazdy turnieju w Stanford nie wyszły jeszcze na kort, bo mają wolny los. Agnieszka Radwańska poznała rywalkę. Będzie nią 28-letnia Varvara Lepchenko ze Stanów Zjednoczonych (59 WTA). Lepchenko rodem z Taszkientu w pierwszej rundzie pokonała Caroline Garcię, ofensywnie usposobioną Francuzkę. Agnieszka chyba typowała Garcię na swoją konkurentkę, bo wspólnie odbywały treningi. Tymczasem trzeba zmierzyć się z Varvarą. Aga prowadzi 5-0 w bezpośrednich spotkaniach, ale rok temu w ćwierćfinale właśnie na tych kortach Polka męczyła się w trzech ciężkich setach kawały erotyczne.

Sukces osiągnęła Paula Kania. 21-latka z Sosnowca zakwalifikowała się do turnieju głównego rangi Premier. Po drodze pokonała dobrą niegdyś juniorkę Darię Gawriłową oraz deblistkę Raquel Kops-Jones. W nagrodę… dostała mecz z Venus Williams. To był zaledwie drugi mecz Pauli w głównej drabince tak ważnego turnieju. Widać było i potencjał, i brak ogrania czy takiego ogólnego „wejścia o poziom wyżej”. Nabywa się je właśnie grając w takich turniejach, z takimi rywalkami, otrzymując nowe bodźce i motywację do rozwoju. Venus Williams na razie była za silna. Amerykanka wygrała 6-3 6-2.

Może Paula zainspiruje się występami jeszcze młodszych tenisistek. 16-letnia Naomi Osaka pokonała Samanthę Stosur. Osaka reprezentuje Japonię, ale od dzieciństwa mieszka w Stanach Zjednoczonych, aby móc się rozwijać tenisowo. Jej tata jest zresztą czarnoskóry (choć nie wiem tego oficjalnie, przypuszczalnie jest Afroamerykaninem).

Naomi wcześniej wygrała turniej rozgrywany nie w ramach WTA czy ITF, ale z premią pieniężną. Pokonała m.in. Belindę Bencic (Szwajcarce chyba się to nie spodobało, sądząc po uścisku dłoni).

Wczoraj w Stanford Carol Zhao z Kanady pokonała Yaninę Wickmayer. Belgijka w drugim secie skreczowała. Zhao ma 19 lat. Jako juniorka była notowana w pierwszej 10, ale wybrała drogę edukacji w college’u i dlatego rzadko widzimy ją w rozgrywkach. Z kolei 20-letnia Monica Puig wyeliminowała mocną Carlę Suarez-Navarro.

About