Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Roland Garros: znane twarze w środowych ćwierćfinałach

Roland Garros: znane twarze w środowych ćwierćfinałach

Post by relatedRelated post

Roland Garros: znane twarze w środowych ćwierćfinałach

Przed nami ostatnie pojedynki ćwierćfinałowe w Paryżu. Już w środę wieczorem poznamy kolejnych półfinalistów, wyłonionych z dolnej połówki kobiet i górnej połówki mężczyzn.

Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek jednej z głównych faworytek turnieju, Simony Halep z niezwykle groźną na kortach ziemnych Swietłaną Kuzniecową. Bilans pojedynków między tymi tenisistkami jest remisowy – 2:2. Na mączce spotkały się dwukrotnie. Rok temu w Rzymie Halep pewnie zwyciężyła 6:1 6:1, natomiast w kwietniu Swieta zrewanżowała się, wygrywając 7:5 7:6.

Obie tenisistki prezentują się w obecnym turnieju bardzo dobrze. Niezwykle wysoką formą popisuje się Rumunka, która jest zdeterminowana, żeby osiągnąć pierwszy półfinał w Wielkim Szlemie. Póki co, żadna z rywalek nie sprawiła jej większych problemów. Halep gra dość pewnie, nie zdarzają jej się przestoje w grze. Nie popełnia masowo niewymuszonych błędów, nieźle porusza się po korcie. Alisie Kleybanovej oddała w pierwszej rundzie tylko dwa gemy.

W drugiej rundzie po ciekawym pojedynku pokonała Heather Watson 6:2 6:4. W trzeciej rozgromiła Hiszpankę Torro-Flor 6:3 6:0. W rundzie czwartej zmierzyła się z groźną Sloane Stephens. Zwycięstwo Halep nie było zagrożone ani przez chwilę. Amerykanka popełniła wiele niewymuszonych błędów, co Halep wykorzystała. Wygrała 6:4 6:3.

Więcej problemów sprawiły rywalki Kuzniecowej. W pierwszej rundzie pewnie pokonała Shapatavę 6:3 6:1. W drugiej rundzie okazała się lepsza od niebezpiecznej Camili Giorgi 7:6 6:3. W rundzie trzeciej, po niezwykle pasjonującym pojedynku, trwającym ponad trzy godziny, pokonała Petrę Kvitovą 6:7 6:1 9:7. W meczu o ćwierćfinał dość pewnie pokonała Lucie Safarovą (pogromczynię Any Ivanović) 6:3 6:4, choć w drugim secie Rosjance zdarzył się fragment słabszej gry, w którym dwukrotnie straciła swoje podanie.

W ćwierćfinale czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie. Obie tenisistki grają bardzo dobrze w Paryżu, nie popełniają seriami błędów. Czeka nas spotkanie z dość długimi wymianami. Kuzniecowa może zagrozić Halep niewygodnym, topspinowym forhandem po linii.

About