Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego

Uciszyć nieobliczalną Portugalkę – sylwetka Michelle Larcher de Brito

Uciszyć nieobliczalną Portugalkę – sylwetka Michelle Larcher de Brito

Post by relatedRelated post

Uciszyć nieobliczalną Portugalkę – sylwetka Michelle Larcher de Brito

Już w piątek, rozstawiona z numerem 4 Agnieszka Radwańska powalczy o awans do czwartej rundy Wimbledonu. Na jej drodze stanie Michelle Larcher de Brito, dla której najlepszym wynikiem wśród wszystkich turniejów wielkoszlemowych jest trzecia runda, osiągnięta w Roland Garros 2009 oraz Wimbledonie 2013 i 2014. Portugalka stoi więc przed szansą na osiagnięcie największego sukcesu w karierze.
Sylwetka rywalki Agnieszki Radwańskiej

Michelle Larcher de Brito urodziła się 29 stycznia 1993 roku w Lizbonie. Już w wieku 3 lat rozpoczęła treningi tenisa ziemnego. Uczęszczała do słynnej akademii Nicka Bollettieriego, gdzie trenowały min. siostry Williams oraz Maria Sharapova. Sam Bollettieri przewidywał, że Portugalka ma szansę zostać zawodniczką z czołowej dziesiątki. Mocną stroną niewysokiej (165 cm) Michelle jest gra z głębi kortu. Uderza dość mocno, jednocześnie nie najgorzej porusza się po korcie. Rzadko stosuje w swoim repertuarze zagrań atak przy siatce.

Jej ulubionymi tenisistami są Rafael Nadal oraz Monica Seles. W 2007 roku, jako czternastolatka otrzymała dziką kartę do turnieju WTA w Miami. W swoim debiucie w rozgrywkach na tym szczeblu pokonała Meghan Shaughnessy. Została zapisana jako siódma najmłodsza zawodniczka, która zwyciężyła w meczu w ramach rozgrywek WTA.
dincelo.wordpress.com

dincelo.wordpress.com

W drugiej rundzie przegrała z 12. wówczas w rankingu Danielą Hantuchovą. Miami było szczęśliwym turniejem dla Michelle. Rok później ponownie wygrała mecz pierwszej rundy z Ekateriną Makarovą, a w drugiej sensacyjnie wyeliminowała Agnieszkę Radwańską w trzech setach. W kolejnym meczu uległa Shahar Peer. 2009 rok był najlepszym w karierze Larcher de Brito. Po zakwalifikowaniu się do turnieju głównego Roland Garros, udanie zadebiutowała w Wielkim Szlemie. Dotarła do trzeciej rundy, eliminując po drodze światową 15. Jie Zheng. Po sukcesie w Paryżu zadebiutowała w czołowej setce rankingu. W Wimbledonie i US Open, po zwycięstwach odpowiednio nad Klarą Zakopalovą i Mathilde Johansson osiągnęła drugą rundę w obu turniejach. W lipcu tego roku została sklasyfikowana na 76. pozycji – najwyżej w karierze.

About